Kolorowo, na jazzowo! – warsztaty Biały Kościół, 12.04.2018

Warsztaty rozpoczynające cykl spotkań Akademii Sztuk Dziecięcych dla najmłodszych 2-3-letnich odbiorców  kultury.

Zapraszamy na zajęcia będące wprowadzeniem do świata muzyki jazzowej i rozrywkowej przygotowane przez doskonałych stale koncertujących muzyków. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju instrumentami stanowiącymi podstawę muzyki jazzowej- zobaczą, dotkną, a być może nawet zagrają na takich instrumentach jak perkusja, kontrabas, saksofon, flet, pianino elektryczne i mnóstwo grzechotek i jazzowych tzw przeszkadzajek. Przy okazji maluszki poznają bliżej  muzykę, która wyzwala emocje i rozwija twórczo, o jej uniwersalnym języku rozumianym często niezależnie od kraju i pochodzenia twórców.

Dzieci będą zachęcane do aktywnego uczestnictwa, wspólnego tworzenia, śpiewania i tańczenia, a także do poznania sztuki improwizacji.

Do zobaczenia!

Czas i miejsce: czwartek 12.04 – Centrum Rozwoju Dziecka Chochlik, Biały Kościół, ul. Rajska 15a, godz. 10:00

Prowadzenie:

Bartosz Bętkowski – instrumentalista i nauczyciel gry na instrumentach dętych, współpracujący z Teatrem im. J. Słowackiego, Krakowską Grupą Bluesową, zespołem Pudelsi- przedstawi instrumenty dęte drewniane: saksofony, klarnet, flet poprzeczny.

Jarema Pogwizd – pianista, występujący między innymi z zespołem Pod Budą, Pudelsi i w zespole Magdy Bożyk – pokaże możliwości współczesnych instrumentów klawiszowych.

Dominik Klimczak – perkusista, pedagog szkoły muzycznej, czynny muzyk w krakowskim środowisku jazzowym, występujący m.in. w zespole Agnieszki Chrzanowskiej.

Filmowa relacja z warsztatów TUTAJ