ART d’ EKO – Sztuka Pielęgnacji Świata – nowy cykl warsztatów

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów! 

 

ART d’EKO – SZTUKA PIELĘGNACJI ŚWIATA

W naszej Akademii Sztuk Dziecięcych rozwijamy się twórczo na wiele sposobów. W naszym nowym cyklu postaramy się połączyć sztukę z pięknym sposobem życia oraz pielęgnacją i szacunkiem do otaczającego nas świata.

Co dokładnie robimy?

 

ART d’EKO – sztuka pielęgnacji świata to cykl zajęć przeprowadzonych wśród dzieci i młodzieży  podczas których  kreujemy i wzmacniamy proekologiczne postawy oraz pozytywne zachowania związane z pięknem, sztuką i szacunkiem dla naszej planety.

Będziemy sadzić rośliny, wykorzystywać materiały zastane, tworzyć środowisko dla owadów, pszczół, ptaków i wielu innych małych stworzeń, tworzyć naturalne oczyszczacze powietrza, a wszystko to zgodnie ze sztuką kreowania ogrodów tworzoną przez prawdziwych artystów.

Nazwa projektu „ART d’EKO – sztuka pielęgnacji świata”  jest nieprzypadkowa i zawiera w sobie wiele celów, które chcielibyśmy osiągnąć. Obszary, które będą dla nas ważne to między innymi:

– sztuka ekologiczna – z wykorzystaniem materiałów zastanych, będziemy tworzyć skrzynie z roślinami, wykorzystując naturalne materiały, doniczki z worków, puszek i wszystkiego co nadaje się do recyklingu;

– sztuka życia – postaramy się wdrożyć pozytywne nawyki –m.in. wykorzystywania wody opadowej, tworzenia komposotownika, sztuka troszczenia się o rośliny, ptaki i pszczoły, wykorzystywania materiałów recyklingowych- w zgodzie z trendem ZERO WASTE oraz z serdeczną troską o losy otaczającego nas świata

– sztuka dekoracyjna – poprzez nasze warsztatowe działania nasze otoczenie stanie się po prostu piękniejsze – naturalnie dEKOrowane roślinami, naturalnymi materiałami, stworzymy kąciki relaksu, koloru i zapachu, które pomogą nam zdrowo wypocząć i będą cieszyć oko. Jednocześnie poznamy sztukę kompozycji, doboru kolorów, poznamy podstawy sztuki ogrodniczej oraz artystów, którzy się nią inspirowali

– sztuka zdrowia – oddychanie – niby każdy z nas robi to odruchowo bez zastanawiania, ale wiadomo też o wielu problemach z zanieczyszczeniami powietrza, w którym żyjemy. Podczas warsztatów powstaną kąciki zdrowego oddechu, posadzimy rośliny, które są naturalnymi oczyszczaczami powietrza i pomagają naszemu zdrowiu. Dowiemy się też o tym, że niektóre z roślin są zdrowe, ale niektóre mogą być trujące dla nas lub dla naszych zwierzęcych podopiecznych jeżeli ich odpowiednio nie zabezpieczymy.

Warsztaty realizowane są przez profesjonalnych instruktorów z doskonałą wiedzą na temat poruszanych tematów, ale także bardzo dobrym podejściem do dzieci i młodzieży.

Pierwsza odsłona projektu przeprowadzana jest na terenie Gminy Zielonki we współpracy z Szkołą Podstawową im. J.Kukuczki w Korzkwi, którą będziemy odwiedzać od września do listopada 2019. Program został dofinansowany ze źródeł gminnych.

Szczegółowy program będziemy publikować na bieżąco.

Zapraszamy na najbliższe warsztaty ( KLIK ) 🙂

Zielono/ kolorowo mi – o ogrodowej sztuce dekoracji, aranżacji i pielęgnacji swojego świata – Korzkiew – 27.09.2019

Eko-rzeźby – dyniowi przyjaciele – Korzkiew – 4.11.2019

Święta dla świata – Korzkiew – 3.12.2019