ZIELONO/ KOLOROWO MI – o ogrodowej sztuce dekoracji, aranżacji i pielęgnacji swojego świata- Korzkiew- 27.09.2019

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów „Art d’EKO – sztuka pielęgnacji świata”. Będziemy spotykać się od września do listopada, by pięknie, a zarazem w duchu „zero waste” tworzyć, kreować, upiększać i uprzyjemniać otaczający nas świat.  Skupimy się na tym najbliższym otoczeniu wokół nas, gdyż będzie to dla warsztatowiczów najbardziej widoczne i zostanie z nami na długo.

Zatem co będziemy robić?

Pierwsze spotkanie poświęcimy sztuce ogrodów – angielskie, francuskie, klasyczne, skalne, wodne, zen, leśne i wiejskie – to tylko niektóre z najpopularniejszych aranżacji, ciekawe które Wam się najbardziej podobają?

Podczas naszych warsztatów wyjdziemy na spacer wokół szkoły, wybierzemy dogodne miejsce i zaaranżujemy nasz własny ogród – zaplanujemy jego rozkład, układ kolorystyczny, kompozycje, zadecydujemy o nastroju w jaki nas powinien wprowadzać, dobierzemy rośliny, a na koniec naprawdę je zasadzimy. Poznamy sztukę pielęgnacji, tak by dbać o nasze dzieło przez cały rok, a on odwdzięczy nam się pięknym wyglądem, zapachem i zobaczycie czym jeszcze!

A więc do dzieła 🙂

Czas i miejsce: piątek 27.09.2019 – Korzkiew, Szkoła Podstawowa im. J. Kukuczki

Prowadzenie: Flower Factory i  Ligia Jaszczewska