Hinduskie Bharatanatyam – warsztaty w Wielkiej Wsi – 19.08.2022

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WARSZTATÓW W WIELKIEJ WSI ( klik)

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WARSZTATÓW W BIAŁYM KOŚCIELE (klik)

Serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców gminy Wielka Wieś na „Hinduskie Bharatanatyam” czyli podróż na wschód, do krainy, gdzie tańcem, mimiką i gestem można opowiedzieć każdą historię. Będziemy bawić się, opowiadać hinduskie opowieści, a przy okazji poznamy egzotyczne stroje, przyprawy, zwyczaje, bajki, a wszystko to w rytm dzwonków, które umieszczone na kostkach podkreślać będą każdy kolejny krok.

Czas i miejsce: piątek 19.08.2022, godz. 9:00, Żłobek Samorządowy w Białym Kościele, godz. 10:30 – Żłobek Samorządowy w Wielkiej Wsi

Prowadzenie: Anita Singh – Absolwentka indianistyki i turystyki na UJ. Pierwsze kroki taneczne stawiała w dzieciństwie, tańcząc z koleżankami do hitów bollywoodzkich na podwórku w Bombaju, gdzie mieszkała. Naukę klasycznego tańca indyjskiego – bharatanatyam kontynuowała w Polsce u Ewy Wardzały, a obecnie szkoli się u Nirupamy Rajendry w Bangalore, Indie. Od 2006 roku zakochana także w tańcu flamenco związała się z grupą flamenco ‘La Pasion’. Występowała i brała udział w licznych warsztatach flamenco pod okiem nauczycieli z Polski i Hiszpanii. Fascynacja i poszukiwanie korzeni flamenco zaprowadziły ją z powrotem do Indii, gdzie uczyła się kathaku w Kalkucie. Anita współtworzy krakowską grupę Natyalaya. Prowadzi regularne kursy tańców indyjskich w Krakowie, organizuje występy i warsztaty z artystami z Indii, występuje solo oraz z grupą Natyalaya.