Aktualnie:
Akademia Sztuk Dziecięcych 2015/2016 – O projekcie

logo ASD.JPG-ffced6f9

Jazzowa papaya, średniowieczne ikony, niesamowite historie z obrazów Salwadora Dalego, hinduskie bharatanatyam, Leonardo da Vinci, breakdance i starosłowiańskie obyczaje – to tylko niektóre z tematów, które poznawać będą krakowskie i zabierzowskie dzieci podczas drugiej edycji Akademii Sztuk Dziecięcych organizowanej przez Fundację ARTica.

Projekt cotygodniowych warsztatów artystycznych zakłada zaznajomienie dzieci z szerokim spectrum zagadnień związanych z kulturą i sztuką, podróż przez różnorodne kraje, kontynenty, kierunki i style w sztuce prezentowanych w formie zabawy, tak by wartościowe treści dzieci poznały w jak najatrakcyjniejszy dla nich sposób.

Co tydzień na naszej stronie opisywać będziemy bieżące zajęcia, a na z foto relacji dowiecie się jak to dokładnie wyglądało.

Sposób realizacji projektu zakłada jak najwięcej zabawy, oparty jest na opowiadaniu wciągających historii i bajek, w które wplecione są autentyczne zabytki, dzieła sztuki, kompozycje muzyczne, tańce itp. Każdego razu w inną krainę geograficznoartystyczną, gdzie odbywają się spotkania z dźwiękiem, ruchem, obrazem i teatrem pokażemy jak różne dziedziny sztuki łączą się i przeplatają, odkrywając w otaczającym nas świecie także to, co nieoczywiste.

Priorytetem, prócz wysokiego poziomu zajęć prowadzonych przez profesjonalnych artystów i pedagogów, jest jak największa interaktywność zajęć i aktywne włączenie dzieci do pracy twórczej. Całość zwieńczona wydarzeniem prezentującym dorobek swoich wychowanków.

Akademia Sztuk Dziecięcych powstała też jako odpowiedź na ograniczenie dodatkowych zajęć artystycznych w przedszkolach oraz na sytuację, w której coraz młodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dzięki udziale w zajęciach w szkole jest też czas na kreatywną zabawę i przez to łatwiejszą adaptację z nowym edukacyjnym wyzwaniem.

Każdego tygodnia, poczynając od października, będziemy prezentować tu kolejne odsłony warsztatów – relacje zdjęciowe i filmowe.

Nie zapomnijcie być na bieżąco 🙂