Aktualnie:
Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych 2011 – O projekcie

Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych 2011
26-27.maj Zabierzów – 9-10.czerwiec Tarnów

Mural malowany live, niekonwencjonalne warsztaty artystyczne i dziennikarskie, pokazy taneczne, wystawy i projekcje filmów o street-arcie to tylko niektóre z atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy!
A wszystko za sprawą 3-ciej edycji wciąż rozrastającego się Festiwalu Graffiti i Sztuk Młodzieżowych– który po raz pierwszy zagościł tego roku w Tarnowie, oraz już tradycyjnie w Zabierzowie. Warto było, bo działo się!
Na ścianach zabierzowskiego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego oraz na tarnowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej na Gumniskach powstały wielkoformatowe malowidła zwane muralami, które przyczynią się do rewitalizacji i promocji obydwu miejsc. Tym samym znowu pokazujemy, że estetyczne graffiti może stać się nie tylko ozdobą budynku i ochroną przeciw wandalizmowi, lecz także nadać mu nową tożsamość.
Poprzez propozycje nietypowych warsztatów zachęcaliśmy młodych ludzi do spróbowania swych zdolności artystycznych na polu sztuk alternatywnych i poszerzenia zainteresowań o street art, komiks, fotografię bezkamerową, DJ-ing, break dance, granie na bębnach , rozwijanie umiejętności wokalnych, czy też poznanie drugiej strony świata radiowego.
Nie zabrakło też programu towarzyszącego – filmy, muzyka, taniec i interesujące wystawy fotograficzne w przystępny sposób przybliżały rozmaite oblicza sztuki, do tworzenia której zapraszamy każdego z Was.
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii z Festiwalu, a tych którzy chcieliby w przyszłości wziąć udział w organizowanych przez nas imprezach zachęcamy do wysłania e-maila na adres info@artica.org.pl
Pamiętaj – szukamy Twoich prawdziwych talentów! ?
!!! UWAGA – UDZIAŁ W CAŁYM FESTIWALU JEST DARMOWY !!!

O Festiwalu w Radiu