Aktualnie:
Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych 2013 – O projekcie

logo-fgism-kwadracik

FESTIWAL GRAFFITI I SZTUK MŁODZIEŻOWYCH 2013
23-24 MAJA 2013
ZABIERZÓW, teren SCKiPGZ i Przedszkola

Warsztaty, wystawa, występy, filmy i nowy mural – to oczywiście tylko namiastka informacji o Festiwalu Graffiti i Sztuk Młodzieżowych, który odbył się 23-24.05.2013 już po raz czwarty w Zabierzowie.
Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom za liczne przybycie i kreatywny udział w warsztatach. Dziękujemy też wszystkim artystom i instruktorom!
Zapraszamy do oglądania, komentowania i udostępniania dalej- tutaj i na www.facebook.com/FundacjaARTica🙂

plakat-graffiti-02013--WYSYLKA

Tegoroczna edycja każdego chętnego uczestnika prowadziła na scenę – ćwiczyliśmy na niej umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne, poznawaliśmy pracę i eksperymenty z mikrofonami, a na warsztatach charakteryzacji przemieniliśmy wszystkich uczestników w gromadę zombie !

Miłośnicy efektów materialnych wzięli udział w warsztatach robienia gadżetów i biżuterii z filcu,
a także do przygotowywali plakaty i koszulki na warsztatach sitodruku.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć też street artu – wspólne malowanie muru przedszkola zwieńczyło warsztaty graffiti szablonowego.

Tym samym przedszkole zostało czwartym budynkiem w Zabierzowie ( po Centrum Kultury, Dworcu Kolejowym i Ośrodku Sportu i Rekreacji), które w ramach Festiwalu Graffiti i Sztuk Młodzieżowych zyskało nowe oblicze! Tym razem jest to tym bardziej istotne, że cały mural wykonany został rękami uczestniczek warsztatów pod czujnym okiem prowadzącego SC Szymana.

Jak wyglądały prace nad poprzednimi muralami można było sobie przypomnieć oglądając wystawę fotograficzną „Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych na Zabierzowskich Murach” otwartej w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów ( ul. Szkolna 2), na terenie którego odbył się Festiwal.

Festiwal otworzyły występy hip hopowe i tańca jazzowego, a zwieńczyło losowanie upominków dla uczestników oraz występ Musicalowej Grupy Mandragora.

Projekt zorganizowała Fundację ARTica we współpracy z Centrum Kultury w Zabierzowie, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Zabierzów.