Aktualnie:
Jurajskie Lato Artystyczne 2015 – O projekcie

NIEDZIELA 19.07.2015

BOLECHOWICE CENTRUM i okolice:)

jurajskie_plakat_5

Bałkański twist, rumuński rock’n’roll, żywiołowa fuzja muzyki cygańskiej, bałkańskiej oraz karpackiej to muzyczne motywy przewodnie, które rozbrzmiewać będą podczas Jurajskiego Lata Artystycznego, w niedzielę 19.lipca 2015 w Bolechowicach. Gwiazdą wieczoru będzie ČAČI VORBA- jeden z najdoskonalszych zespołów Gypsy Fusion, o międzynarodowej renomie.

Prócz tego tradycyjnie nie zabraknie artystycznych aktywności dla dzieci, odkrywania najciekawszych perełek Bolechowic z przewodnikiem, a także regionalnego poczęstunku oraz dobrej zabawy i relaksu. Co ważne – wszystko za darmo!

Każdy chętny dojedzie na miejsce wydarzenia bezpłatnym autobusem z Krakowa, a po zakończonej imprezie będzie mógł nim wrócić.Nie zabraknie też animacji w duchu ekologii jako, że partnerskim wydarzeniem Jurajskiego Lata Artystycznego jest tego roku miejscowy słynny Piknik Ekologiczny. [nbsp]Na wszystkie wydarzenia zaprasza Fundacja ARTica oraz Sołectwo Bolechowice.

JURAJSKIE LATO ARTYSTYCZNE - o projekcie
Jurajskie Lato Artystyczne to cykl imprez krajoznawczo-kulturalnych popularyzujących najpiękniejsze zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Celem projektu jest zachęcenie jak największej liczby osób do odwiedzenia tego niedocenianego jeszcze w pełni terenu, obfitego nie tylko w piękne krajobrazy, miejsca spacerowe i rekreacyjne, ale również w architektoniczne perełki pełne legend i historii, które przywołamy przy dźwiękach muzyki na najwyższym poziomie.

Projekt miał swoją pierwszą edycję latem 2012. roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem – przyciągając kilkakrotnie większą od zakładanej grupy odbiorców zarówno z Krakowa, jak i z okolicznych miejscowości. Udało się wtedy zorganizować Jurajskie Lato Artystyczne w Pałacu Radziwiłłów w Balicach połączone m.in. z koncertem symfonicznej muzyki filmowej. W roku 2013. projekt odbył się z powodzeniem w Rudawie, gdzie promowano miejscowe zabytki wraz z animacjami dla dzieci i koncertem muzyki gospel, z kolei w 2014 roku zwiedzający mieli okazję poznać bliżej sam Zabierzów wraz z wydarzeniami artystycznymi odbywającymi się w Przestrzeni Twórczej Zabierzowski Młyn. Tego roku zapraszamy do Bolechowic:)