WARSZTATY PROJEKTOWANIA UBIORU I WIELKI FINAŁ!
Opis: Finałowe zajęcia w ramach Akademii Sztuk Dziecięcych – edycja 2015/2016 – zapraszamy na zakończenie wszystkich uczestników wraz z rodzicami. Przypomnimy sobie, oglądając zdjęcia i filmy, co robiliśmy wspólnie przez cały rok, a następnie do wspólnego tworzenia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Razem zaprojektujemy fantazyjne kreacje, koszulki inspirowane tematami zajęć z całego roku. Na koniec młodzi twórcy zaprezentują się na pokazie mody. Zapraszamy!:)
Czas i miejsce: Piątek 10.06 Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.16:30 Czwartek 16.06 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 16:10
Prowadzenie: Ligia Jaszczewska-Gacek i Beata Milligan
SŁOWIAŃSKIE ŚWIĘTOWANIE
Opis: Skoki przez ognisko, kolorowe krajki, kolorowe wianki i tajemniczy kwiat paproci – to tylko niektóre elementy, które świętowaliśmy w zgodzie z tradycją naszych słowiańskich przodków, ale w czerwcu – miesiącu sobótek i wianków nie może być przecież inaczej!
Czas i miejsce: Poniedziałek 30.05 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00 Środa 8.06 Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Klaudyna Góralska Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim z szeroką wiedzą teoretyczną na temat historii filmu. Od 2008 prowadzi własną „Grupę Musicalową Mandragora”, oraz wykłada w Krakowskiej Szkole Charakteryzacji FAM, pracując przy produkcjach teatralnych, filmowych, telewizyjnych oraz wydarzeniach specjalnych w kraju i zagranicą.
WYCIECZKA „SZLAKIEM KRAKOWSKIEGO STREET ARTU”
Opis: Wycieczka po Krakowie pozwalająca dostrzec inną stronę miasta- tę bardziej kolorową, kreatywną, komentującą rzeczywistość, a może skłaniającą ku refleksji? Zapraszamy na szlak krakowskiego street artu – wycieczkę nawiązującą do warsztatów graffiti, na których sami będziecie mogli stworzyć próbkę własnego street artu.
Czas i miejsce: Kraków, środa 25.05.2016, godz. 13:40 – 16:40, wyjście spod szkoły przy ul. Śniadeckich 12b
Prowadzenie: Mikołaj Rejs
WYCIECZKA „SZLAKIEM ZABIERZOWSKIEGO STREET ARTU”
Opis: Co zrobić by zewsząd nie patrzyły na nas tylko szare smutne budynki? Może zaprosić do nich trochę koloru? A może puścić wodzę fantazji? Tak dzieje się w Zabierzowie co roku podczas Festiwalu Graffiti i Sztuk Młodzieżowych, podczas którego na okolicznych budynkach pojawiają się kolorowe i przyjazne mieszkańcom murale. Chodźmy je zobaczyć,a na kolejnych zajęciach postaramy się stworzyć coś sami!
Czas i miejsce: Zabierzów, poniedziałek 21.05.2016, godz. 9:00
Prowadzenie: Ligia Jaszczewska-Gacek – inicjatorka malowania murali i stworzenia Szlaku Zabierzowskiego Street Artu, autorka przewodnika o tym samym tytule i koordynatorka Festiwalu Graffiti i Sztuk Młodzieżowych
WARSZTATY GRAFFITI
Opis: Warsztaty graffiti, na których dowiemy się czym w ogóle graffiti jest, czym się różni od zwykłego wandalizmu, jak je wykonać przygotowując na początku szablon i odbijając go za pomocą farby w sprayu. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem instruktora, który sam jest artystą graffiti i street artu.
Czas i miejsce: 18.05 ( środa) – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 10:00, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krakowie – godz. 13:40
Prowadzenie: Wojtek Wiśniewski (WX2) Zajmuje się graffiti i street artem od 20stu lat, od dziewięciu zafascynowany techniką szablonu. Jest instruktorem, prowadzi warsztaty cykliczne i okolicznościowe. Organizator imprez, w tym corocznego Szablon Dżemu, autor wielu murali na obszarze całej Polski. Z wykształcenia inżynier architekt (dyplom na Wydziale Architektury PW).
ŚWIAT NA GŁOWIE? WARSZTATY BREAKDANCE
Opis: Czy breakdance to świat postawiony na głowie? Czy to taniec dla każdego? Skąd pochodzą te wszystkie tak trudno wyglądające kroki? Tego dowiemy się na warsztatach z mistrzem Polski i vice mistrzem Europy w breakdance. Zajęcia rozpoczyna dokładna rozgrzewka i rozciąganie metodą stretching, potem następuje cześć pokazowa, na której prezentowane są ruchy i figury, których uczestnicy będą się uczyć, a następnie wykonywać krok po kroku pod okiem instruktora. Na koniec z wszystkich nauczonych wcześniej figur tworzony jest krótki układ choreograficzny i wszyscy tańczą go w rytm muzyki. Na zajęciach będzie też czas kiedy każdy może liczyć na indywidualne ćwiczenie danej figury pod okiem instruktora. Uczestnicy warsztatów powinni mieć ze sobą wygodne, nie krępujące ruchów ubranie i wygodne buty na zmianę.
Czas i miejsce: Poniedziałek 9.05 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz.9:00Środa 11.05 – Zespół Szkół Inspiracja w Krakowie – godz. 13:40
Prowadzenie: Zajęcia taneczne prowadzone przez członków Stylowej Spółki Społem – weteranów b.boyingu w Polsce. Jak na takich przystało starają się przekazywać pałeczkę młodszemu pokoleniu, ucząc podstaw tego tańca, oraz dzieląc się wiedzą na ten temat. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracyz młodzieżą. W ramach Akademii Sztuk Dziecięcych zajęcia prowadzić będzie Dawid Dec – Mistrz Polski w break dance, który będzie uczył podstaw tego tańca.
ZMIKSOWANY ŚWIAT DJa
Opis: Kto to jest dj , kim jest dj Hip-hopowy , a kim turntablista discjockey? Czy to tylko osoba, która włącza muzykę, czy artysta, muzyk i kompozytor? Kto z Was wie czym jest płyta winylowa i jak za pomocą sprzętu DJskiego można wyczarować z niej całkiem nową muzykę? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas najbliższych warsztatów, na które zapraszamy profesjonalnego DJa, który od kilkunastu lat tworzy muzykę na imprezach w całej Polsce. Przy jego muzyce, na pewno nie będziecie się nudzić, a może stworzycie też własne kawałki?:)
Czas i miejsce:Środa 4.05 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 11:20; Zespół Szkół Inspiracja w Krakowie – godz. 13:40
Prowadzenie: Rafał Pilawka aka Bizzbeat. Tancerz z 16 letnim stażem oraz dj . który od 9 lat pogrywa na imprezach w całej Polsce. Jego specjalnościa sa zawody bboyingu, których miał okazje grać sporą ilość. Miłośnik oraz kolekcjoner dobrej muzyki. Grał miedzy innymi na turniejach: Bitwa w Świętym Mieście, Ersko City jam, Koszalińska Wizja Breaka, No Limits Day, Old schoolowe Trampki , Break Invasion. Bitwa o Rzepin 5, Next Step, Level Up , Extreme Dancer , Kontrola Stylu.
LATAJĄCE RZEŹBY CALDERA
Opis: Czy wiecie, kim był Alexander Calder? Jeśli nie, to najwyższa pora, aby wybrać się do krainy jego niezwykłych rzeźb. Ten oryginalny artysta tworzył przepiękne rysunki, obrazy i biżuterię, ale najbardziej zasłynął dzięki swoim wyjątkowym rzeźbom: od cyrkowych zabawek, przez „Powietrzne rysunki”, monumentalne konstrukcje, aż po abstrakcyjne „Mobilne konstelacje”. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na najbliższe spotkanie w Akademii Sztuk Dziecięcych!
Czas i miejsce: Poniedziałek 25.04- Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00 Środa 27.04- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
MUZYKA I MAGIA – SPEKTAKL I ZWIEDZANIE OPERY KRAKOWSKIEJ
Opis: Tym razem zapraszamy Was do magicznego świata muzyki i opery. Jak to zrobimy? Najpierw zapraszamy Was na spektakl „Muzyka i Magia”, który przeniesie nas w świat najpiękniejszy świat bajek i baśni, które opowiedziane śpiewająco pokażą nam, że zakończeenie historii mogą naprawdę zaskakiwać. Po spektaklu zwiedzimy zakulisowy świat Opery – dowiemy się kto to taki „inspicjent”, zobaczymy jak powstają niezwykłe stroje, w których widzimy artystów na scenie, oraz przemierzymy długie i kręte korytarze zapleczy, by na końcu….przybrać operową maskę…Do zobaczenia:)
Więcej o spektaklu „Muzyka i magia”
Czas i miejsce: Wtorek 19.04.2016 – godz. 11 – Opera Krakowska, ul.Lubicz 48
BAŚNIOWY ŚWIAT CHAGALLA
Opis: Latający ludzie, odwrócone domy, różowe krowy, państwo młodzi latający na kogucie, zielone twarze na tle rozgwieżdżonego nieba….co to za bajka? To świat z obrazów Marca Chagalla, który przywołamy przy dźwiękach klezmerskiej muzyki, sami przeobrażając się w malarzy utrwalających nasz fantazyjny dziecięcy świat J
Czas i miejsce: Poniedziałek 11.04- Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00 Środa 13.04- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
DRZEWO ŻYCIA czyli SECESYJNY KLIMT NA WIOSNĘ
Opis: Po długiej zimie natura budzi się do życia! Zainspirowani tą wspaniałą eksplozją kolorów, kształtów i zapachów zaprosiliśmy do nas fascynującego artystę, mistrza wiedeńskiej secesji, Gustava Klimta. Niezwykle bogactwo jego prac, wyrafinowane piękno portretowanych dam i tajemnice ukryte w Drzewie Życia … to tylko wstęp do niezwykłego, pełnego symboli świata Klimta.
Czas i miejsce: Środa 6.04- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40 Czwartek 7.04- Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
NA GÓRALSKĄ NUTĘ
Opis: Czy wiecie jak długa jest trembita? to najdłuższy instrument który można usłyszeć w naszych górach, ponoć słychac go nawet na 10 kilometrów. Górale potrafią wykonywać instrumenty muzyczne prawie z wszystkiego, z drewna, rogu, skóry, a nawet zwykłego listka. Niektóre instrumenty mają nawet magiczną moc jak choćby fłojera czy trembita, a grać na nich można nauczyć się w ciągu kilku minut. Te i wiele innych instrumentów z Karpackich hal i połonin bedziecie mogli zobaczyć, dotknąć i spróbować zagrać podczas spotkania z kulturą góralską.
Czas i miejsce: Wtorek 8.03 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:30 Środa 30.03 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Warsztaty poprowadzi w najprawdziwszym stroju zbójnika Janosika Piotr Kłapyta – góral spod Babiej Góry- Królowej Beskidów.
W POSZUKIWANIU BAROKOWEJ WIOSNY
Opis: Tym razem zapraszamy na podróż do baroku – okresu rozkwitu wspólnego domowego muzykowania. A na czym wtedy grano? Poznamy szpinet, altówkę, wiolę, barokową wiolonczelę i przy ich dźwiękach poszukamy wiosny, która ukryła się m.in. u mistrza Vivaldiego.
Czas i miejsce: Poniedziałek 21.03- Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00 Środa 23.03- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Zespół Muzyki Dawnej Il Vento – grupa artystów – absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie, których wspólną pasją jest wykonawstwo muzyki epok renesansu, baroku i klasycyzmu na historycznych instrumentach dętych i szarpanych. Członkowie zespołu kontynuują lub odbyli studia za granicą (Niemcy, Włochy), uczestniczyli także w wielu kursach mistrzowskich m.in. w Dartingtton (Wielka Brytania), Veronie (Włochy), Trossingen (Niemcy), Brezicach (Słowenia), BoglioLomnago, Urbino ( Włochy ), Lidzbarku Warmińskim, Warszawie. Współpracują na co dzień z takimi instytucjami muzycznymi jak:Radomska Orkiestra Kame ralna, Krakowska Opera Kameralna, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Opera Krakowska, Capella Cracoviensis.
Skład: Małgorzata Oczko – wiolonczela barokowa Artur Łuczak – skrzypce barokowe, altówka Anna Huszczo – szpinet, klawesyn
Z WIZYTĄ WŚRÓD JASKINIOWCÓW
Opis: Zapraszamy Was w świat Jaskiniowców – ten bardzo odległy, i ten trochę nam bliższy. Zerkniemy na nasze drzewo genealogiczne. Zobaczymy, jak nasi przodkowie żyli, a przede wszystkim jak rozwijali swoje zdolności artystyczne – wspólnie posłuchamy muzyki wydobytej z ponad 30.000 letniego instrumentu i obejrzymy malowidła w jaskiniach – a potem…może sami przeniesiemy się w czasie by coś namalować?
Czas i miejsce: Poniedziałek 14.03 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00 Środa 16.03- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Klaudyna Góralska Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim z szeroką wiedzą teoretyczną na temat historii filmu. Od 2008 prowadzi własną „Grupę Musicalową Mandragora”, oraz wykłada w Krakowskiej Szkole Charakteryzacji FAM, pracując przy produkcjach teatralnych, filmowych, telewizyjnych oraz wydarzeniach specjalnych w kraju i zagranicą.
CYGAŃSKIE MUZYKI
Opis: Zapraszamy na interaktywne spotkanie z muzyką cygańską dla małych i dużych odbiorców, pozwalające poznać bliską, a zarazem tak mało poznaną muzykę i kulturę romską, prowadzone przez dwójkę muzyków grupy Caci Vorba (www.cacivorba.pl).Liderzy jednej z najbardziej rozpoznawanych w kraju i za granicą polskich grup folkowych, jako specjaliści w dziedzinie muzyki romskiej Karpat i Bałkanów opowiedzą wiele ciekawostek o Romach, ich muzyce i instrumentach, a także zainspirują dzieci i młodzież do wspólnego tańca, śpiewu i zabawy. W trakcie zajęć dowiemy się m.in. kim są Romowie i skąd się wywodzą, dlaczego tak ważna jest dla nich muzyka, jakie inne zawody wykonywali tradycyjnie, o czym śpiewali i na czym grali oraz postaramy się odpowiedzieć na wszystkie interesujące Was pytania. Do zobaczenia!
Czas i miejsce:UWAGA – Środa 02.03- DLA OBYDWU GRUP! Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 11:20 Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Maria Natanson Solistka Čači Vorba. Śpiewa i gra na wielu instrumentach, różnymi, rzadko spotykanymi na polskiej scenie technikami i stylami, autorka romskich tekstów części piosenek zespołu. Od 2012 r. współtworzy formację Aksak Balkan Trio. Współpracowała także z zespołami Kałe Bała, Village Kollektiv, Orkiestra św. Mikołaja, Transkapela, Romani Bacht, Burdon oraz wieloma kapelami romskimi i góralskimi z Podhala oraz Słowacji. Wielokrotnie prowadziła warsztaty pieśni romskich oraz muzyki karpackiej. Formalną edukację muzyczną Maria rozpoczęła w wieku 6 lat, ale z powodu zainteresowań muzyką tradycyjną jako 15-latka przerwała naukę i wyjechała w Karpaty. W trakcie kilkuletniej wędrówki w poszukiwaniu żywej muzyki karpackiej i cygańskiej grała z wieloma lokalnymi muzykami i zespołami, podpatrując ich styl. W 2009 roku Maria Natanson została laureatką Nagrody Kulturalnej „Żurawie 2009” w kategorii „Dźwięk”, przyznawanej młodym lubelskim twórcom przez redakcję „Studni Akademickiej” Polskiego Radia Lublin. Piotr Majczyna Z wykształcenia prawnik, z wyboru i zamiłowania multiinstrumentalista, wokalista oraz wieloletni pasjonat muzyki etnicznej. Jest twórcą, kierownikiem artystycznym oraz menadżerem zespołu Čači Vorba, gdzie jest autorem większości aranżacji oraz kompozycji. Dawniej współpracował z formacjami: Odpust Zupełny, Jahiar Group, Orkiestra Św. Mikołaja, Burdon, Village Collective, Lubliner Klezmorim. Specjalizuje się w grze na etnicznych instrumentach szarpanych ( m.in.: mandola, greckie bouzouki, tureckie saz i bağlama, lutnia arabska, lira korbowa, środkowoazjatycki dutar, rumuńska cobza, gitara akustyczna oraz własnej inwencji gitara o stroju altówki węgierskiej). Autor artykułów poświęconych muzyce tradycyjnej, prowadzący tematyczne audycje radiowe, warsztaty i spotkania z muzyką etniczną i muzyką świata, laureat Nagrody Prezydenta Miasta Lublina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
W INDIAŃSKICH BARWACH
Opis: Słyszeliście kiedyś o czerwonoskórych Indianach? Ludziach zamieszkujących daleką Amerykę, wierzących w Wielkiego Ducha, palących ogniska i polujących na bizony? Jak naprawdę wyglądało ich życie i czy ich skóra naprawdę była czerwona? Jakie jeszcze kolory i symbole pojawiały się na ich twarzach? Tego dowiecie się na zajęciach, na których sami przemienicie się w Indian za pomocą różnorodnych farb i akcesoriów, którymi ubarwimy nasze twarze. I nic nie będzie przypadkowe:)
Czas i miejsce: Poniedziałek 22.02 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:15 Środa 24.02- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Marta Frankowska-Luty- absolwentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka i kreatywna wizażystka w jednej osobie. Potrafi swoimi opowieściami wprowadzić w zajmujący świat historii i kultury, a przy tym wykorzystuje doświadczenie pracy wizażystki specjalizującej się m.in. w technice facepainting. Na co dzień pracuje przy sesjach fotograficznych, produkcjach video, a także przy imprezach i animacjach dla dzieci.
ILUZJONIZM – Druga strona obrazu
Opis: Zanurz się w obraz! Poznajcie iluzjonistę Andreę Mantegna! Ten renesansowy artysta tworzył dzieła, do których aż chciało by się wejść. Jak on to robił? Na kolejnym spotkaniu z cyklu ASP wykorzystamy tricki i sztuczki na stworzenie sprytnych obrazów, które zmylą Wasze zmysły. Zrobimy prawdziwe 3D:)
Czas i miejsce: Poniedziałek 15.02 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:30 Środa 17.02- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
GRA W RENESANS Z LEONARDEM
Opis: Chcecie poznać największego mistrza wszech czasów i poczuć magię renesansowych dzieł? Nie musicie szukać daleko! Jedno z najsłynniejszych dzieł Mistrza Leonarda znajduje się w Krakowie. A jakie tajemnice kryje ten niezwykły wizerunek, dowiecie się podczas gry renesansowej podczas najbliższej Akademii Sztuk Dziecięcych.
Czas i miejsce: Poniedziałek 8.02 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:30 Środa 10.02- Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
MAGDEBURSKIE MIASTA ŚREDNIOWIECZA
Opis: Na ostatnich zajęciach z cyklu średniowiecza poruszymy temat planowania przestrzennego miasta. Będziemy tworzyć makietę miasta, wg planu magdeburskiego, które obowiązywało w średniowieczu. Czy wiecie, że wg tego planu zbudowano tak dobrze nam znany Kraków? Na zajęciach korzystając z pudełek i innych akcesoriów plastycznych stworzymy domki, kamienice, rynek i ratusz. Będzie to nasze własne miasto!
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
ŚREDNIOWIECZNE IKONY
Opis: Kontynuujemy naszą podróż w czasie, pozostając w epoce średniowiecza. Dziś posłuchamy średniowiecznej muzyki, a także dowiemy się jakie były średniowieczne ikony -te malowane i rozpoznawalne do dziś. Sami też postaramy się wykonać malowidła na drewnie, wcielając się w artystów z tamtych czasów.
Czas i miejsce: Poniedziałek 14.12 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:00- 10:00 Środa 16.12 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40 – 14:40
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.Doświadcenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
W KRAINIE WIKINGÓW
Opis: Polisensoryczne zajęcia, podczas których zmienimy czas i otoczenie i przeniesiemy się do krainy Wikingów – dowiemy się kiedy oni żyli, co jedli, jaką mieli broń i poznamy legendę o Ragnar’ze Lodbroku. Na tej podstawie w rytm muzyki przygotujemy małą etiudę teatralną, dzięki której sami wcielimy się w prawdziwych ludzi północy.
Czas i miejsce: Czwartek ( wyjątkowo!) 19.11 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:15- 10:15 Środa 9.12 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40 – 14:40
Prowadzenie: Agnieszka Mleczko- aktorka, animatorka, konferansjerka. Studiowała Pedagogikę na Uniwersytecie Pedaogogicznym w Krakowie, aktorstwo w Krakowskiej Szkole Artystycznej oraz Performatykę Przedstawień Teatralnych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwielbia scenę i uśmiech na twrzy drugiego człowieka. Dorosłym życzy, aby nie stracili człąstki dziecka w sobie.
BŁAZEN, KUGLARZ czyli ŻARTY ŚREDNIOWIECZA
Opis: Wesołek, błazen, kuglarz. Co to za dziwne słowa, kto taki? To ktoś taki , kto kojarzony jest z epoką średniowiecza. Właśnie z tej epoki przybędzie do Was Ruphus Raphus. Nie zabraknie salw śmiechu, chwil niepewności przy ekwilibrystycznych sztuczkach oraz zaskakujących momentów. Każdy uczestnik zajęć będzie musiał przejść trening zwinności oraz pozna różne „kuglarskie narzędzia – zabawki” te średniowieczne, jak ich współczesne odpowiedniki. Po spotkaniu już każdy będzie wiedział co to kuglarz!
Czas i miejsce: Wtorek, 1.12.2015 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, zerówka, godz. 9:15-10:15 środa – 2.12.2015 – Zespół Szkół Inspiracja w Krakowie – godz. 13:40 – 14:40
Prowadzenie: Rafał Biesiada – z wykształcenia pedagog i animator kultury, absolwent UW i UJ. Pracownik i współpracownik organizacji pozarządowych, pilot wycieczek, trener grup (szkolenia, warsztaty integracyjne). Znawca historii i pedagogiki cyrku. Ideowiec promujący ideę „Nowego Cyrku”. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka, jazda na monocyklu, skręcanie balonów, elementy pantomimy, gry i zabawy integracyjne.
HINDUSKIE BHARATANATYAM
Opis: Serdecznie zapraszamy na „Hinduskie Bharatanatyam” czyli warsztat tańców indyjskich – Taniec w Indiach to o wiele więcej niż tupanie do rytmu. To prawdziwy teatr wykorzystujący mimikę i gesty do opowiadania historii wplecionych w taniec. To ciekawe stroje i ozdoby. To dzwonki na kostkach, które podkreślają każdy krok. Wszystko to czeka na Was na zajęciach.
Czas i miejsce: Poniedziałek 23.11.2015 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:15- 10:15 Środa 25.11.2015 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja w Krakowie – godz.13:40 – 14:40
Prowadzenie: Anita Singh – Absolwentka indianistyki i turystyki na UJ. Pierwsze kroki taneczne stawiała w dzieciństwie, tańcząc z koleżankami do hitów bollywoodzkich na podwórku w Bombaju, gdzie mieszkała. Naukę klasycznego tańca indyjskiego – bharatanatyam kontynuowała w Polsce u Ewy Wardzały, a obecnie szkoli się u Nirupamy Rajendry w Bangalore, Indie. Od 2006 roku zakochana także w tańcu flamenco związała się z grupą flamenco ‘La Pasion’. Występowała i brała udział w licznych warsztatach flamenco pod okiem nauczycieli z Polski i Hiszpanii. Fascynacja i poszukiwanie korzeni flamenco zaprowadziły ją z powrotem do Indii, gdzie uczyła się kathaku w Kalkucie. Anita współtworzy krakowską grupę Natyalaya. Prowadzi regularne kursy tańców indyjskich w Krakowie, organizuje występy i warsztaty z artystami z Indii, występuje solo oraz z grupą Natyalaya.
TYBETAŃSKIE MANDALE
Opis: Tym razem wyruszamy w podróż na wschód. Poznamy elementy kultury dalekiego Tybetu, gdzie wysoko w górach medytują mnisi, wyciszając się i skupiając na „tu i teraz”. My też postaramy się skupić i zrelaksować słuchając tybetańskiej mantry, by później być gotowym do usypania kolorowej mandali.
Czas i miejsce: Poniedziałek 9.11 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz 9:15- 10:15 Środa 18.11 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Inspiracja – klasy 0-2, godz. 13:40 – 14:40
Prowadzenie: Beata Milligan – absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.Doświadcenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystki nie jest wierne odtworzenie konkretnych ludzi, miejsc, przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli chętnie siega też po inne media zarówno podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
YOKOSO JAPAN!
Opis: Tym razem przenosimy się w podróż do Japonii. Poznamy tamtejsze obyczaje, kilka japońskich słów, słynną sztukę składania papieru- origami, dowiemy się jaki teatr w Japonii pozostaje niezmienny od ponad 500lat, a na koniec sami zamienimy się w aktorów i wykonamy sobie specjalne teatralne maski. A więc yokoso Japan!
Czas i miejsce: Poniedziałek 2.11godz.9:00 – Zabierzów, Szkoła Podstawowa, zajęcia w grupie 0.
Prowadzenie: Piotr Haczewski – prowadzący i współorganizator warsztatów dla dzieci i rodzin w M pruzeum Sztuki Techniki Japońskiej Manggha, prywatnie szczęśliwy tata dwóch synów
BAJKOWE BUDOWLE GAUDIEGO
Opis: Magia kolorów, plątanina kształtów, fantazyjna gra światła. Kto stworzył te niesamowite budowle – człowiek czy natura? W czym tkwi tajemnica ponadprzeciętnego talentu Antoniego Gaudiego? Na te pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi wcielając się w twórców mozaikowych rzeźb.
Czas i miejsce: Poniedziałek 26.10 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, grupa 0 – godz. 9:15 – 10:15 Środa 3.11 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Inspiracja w Krakowie – klasy 0-2 godz. 13:40 – 14:40
Prowadzenie: Beata Milligan Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie artystyczne zdobywała u profesjonalnych twórców z Polski i zagranicy. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace oscylują pomiędzy studyjnymi szkicami a abstrakcją. Zamierzeniem artystyki niejest wierne odwzorowywanie konkretnych ludzi, miejsc i przedmiotów, lecz podkreślenie potęgi natury, jej bogactwa kolorów i nastrojów. Wyspecjalizowana w technice akwareli, chętnie sięga także po inne media, które wykorzystuje podczas twórczości własnej, jak i podczas prowadzenia warsztatów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
GORĄCE FLAMENCO
Opis: Warsztat sztuki Flamenco – czym jest flamenco, skąd pochodzi, skąd pochodzą jego twórcy – Cyganie z Andaluzji, o czym oni śpiewają. To o wiele więcej niż tylko muzyka i taniec. Podczas warsztatów poznamy wiele aspektów tej sztuki – instrumenty, kastaniety, wachlarz, specjalne buty do stepowania oraz elementy pięknego tańca flamenco.
Czas i miejsce: Poniedziałek 19.10 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, ul. Szkolna 50 – godz. 9:00 Środa 28.10 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Inspiracja, ul Śniadeckich 12B- godz 13:40
Prowadzenie: Anita Singh – Absolwentka indianistyki i turystyki na UJ. Pierwsze kroki taneczne stawiała w dzieciństwie, tańcząc z koleżankami do hitów bollywoodzkich na podwórku w Bombaju, gdzie mieszkała. Naukę klasycznego tańca indyjskiego – bharatanatyam kontynuowała w Polsce u Ewy Wardzały, a obecnie szkoli się u Nirupamy Rajendry w Bangalore, Indie. Od 2006 roku zakochana także w tańcu flamenco związała się z grupą flamenco ‘La Pasion’. Występowała i brała udział w licznych warsztatach flamenco pod okiem nauczycieli z Polski i Hiszpanii. Fascynacja i poszukiwanie korzeni flamenco zaprowadziły ją z powrotem do Indii, gdzie uczyła się kathaku w Kalkucie. Anita współtworzy krakowską grupę Natyalaya. Prowadzi regularne kursy tańców indyjskich w Krakowie, organizuje występy i warsztaty z artystami z Indii, występuje solo oraz z grupą Natyalaya.
NIESAMOWITE HISTORIE Z OBRAZÓW PANA DALEGO
Opis: Dzisiaj rozpoczynamy cykl zajęć pt .„Gorące południe” – zaprosimy Was w podróż do krainy, gdzie wszystko tętni życiem i wszystko jest możliwe. Na początku odwiedzimy niesamowity świat z obrazów surrealistycznego malarza Salwadora Dalego – przekonacie się, że żyrafa może płonąć, zegary topić się i spływać niczym sadzone jajko, a słonie mogą chodzić na szczudłach! Na koniec za pomocą kolażu sami stworzymy własne niesamowite opowieści i staniemy się surrealistami. A więc do dzieła!
Czas i miejsce: Poniedziałek 12.10 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, ul. Szkolna 50 – godz. 9:00 Środa 21.10 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Inspiracja, ul Śniadeckich 12B- godz. 13:40
Prowadzenie: Beata Milligan- absolwentka Wydziału Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W trakcie studiów wyjechała na półroczne stypendium do Salzburga na Uniwersytet Mozarteum. Tam uczęszczała do pracowni malarskiej oraz pracowni sitodruku. Wzięła udział w projekcie Crossover zakończonym wystawą w Wiedniu. Dyplom artystyczny z wyróżnieniem uzyskała w pracowni malarskiej prof. Piotra Jargusza na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Praca składała się z czterech wielkoformatowych (10mx1,5m) obrazów akwarelowych pt. „Zielniki”. Artystka obecnie zajmuje się malarstwem, dziennikarstwem i edukacją kulturalną. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży.
JAZZOWA PAPAYA!
Opis: „Warsztaty z Papayą – czyli śpiewamy i tańczymy jazz” Wprowadzenie do świata muzyki jazzowej i rozrywkowej przygotowane przez doskonałych stale koncertujących muzyków. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnego rodzaju instrumentami stanowiącymi podstawę muzyki jazzowej, poznają bliżej też muzykę, która wyzwala emocje i rozwija twórczo, o jej uniwersalnym języku rozumianym często niezależnie od kraju i pochodzenia twórców. Dzieci będą zachęcane do aktywnego uczestnictwa, wspólnego tworzenia, śpiewania i tańczenia, a także do poznania sztuki improwizacji.
Czas i miejsce: Czwartek 1.10 – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, ul. Szkolna 50 – godz. 8:35-9:35 Piątek 9.10 – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna Inspiracja, ul Śniadeckich 12B- godz. 11:30-12:30
Prowadzenie: Michał Peiker – perkusista i nauczyciel, współpracujący m.in. z Teatrem Witkacego, a także z wieloma zespołami jazzowymi – przybliży dzieciom rodzinę instrumentów perkusyjnych Agnieszka Rybacka- saksofonistka i wokalistka na stałe współpracująca z zespołem Południca! Zademonstruje działanie i budowę saksofonu altowego, oraz wprowadzi nas w świat jazzu śpiewająco Jarema Pogwizd – pianista, występujący między innymi z zespołem Pod Budą, Pudelsi, El Sabor – pokaże możliwości współczesnych instrumentów klawiszowych Bartosz Bętkowski – instrumentalista i nauczyciel gry na instrumentach dętych, współpracujący z Teatrem im. J. Słowackiego, Krakowską Grupą Bluesową, zespołem Pudelsi- przedstawi instrumenty dęte drewniane: saksofony, klarnet, flet poprzeczny