Aktualnie:
FESTIWAL GRAFFITI I SZTUK MŁODZIEŻOWYCH – Tarnów 2015 – O projekcie

FGISM-Tarnów 2015 – press info

10-12. CZERWCA TARNÓW

Pałac Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24

Kolorowy skatepark, instalacje przestrzenne, bębny, zombi, jazz, fotografie, street art, DJing – brzmi jak składniki mieszanki wybuchowej?

Ależ nie, to tylko Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych, który wrócił po 3 latach przerwy do Tarnowa – wszystko za sprawą Fundacji ARTica i Pałacu Młodzieży, którzy zaprosili na zestaw różnorodnych warsztatów dla młodzieży, malowanie skateparku, oraz wydarzenia muzyczne i filmowe połączone z wystawą fotograficzną.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i reportaży:)

Festiwal poświęcony jest w całości rozwojowi artystycznych zainteresowań młodzieży oraz promocji sztuki w przestrzeni publicznej przy jednoczesnym uwrażliwieniu na dbanie o wszystko, co nas otacza.

W ramach wydarzenia w dniach 10-11.06 na skate parku będą pojawiać się kolorowe postacie i obrazy, które tworzyć będzie pochodzący z Tarnowa artysta Mikołaj Rejs– tym samym młodzi ludzie będą mieli okazję poznać ideę street artu – sztuki ulicy, która wychodzi do nich nie będąc dłużej zamknięta w czterech ścianach. W piątek 12.06 wszystkich chętnych zapraszamy też do spróbowania własnych sił podczas warsztatów street artowych, gdzie będzie można poznać tajniki tworzenia w teorii i praktyce.

Ponadto odbędą się warsztaty charakteryzacji scenicznej, tworzyć będziemy przestrzenne instalacje, dowiemy się czym jest fototimelaps, na warsztatach DJskich spróbujemy miksowania muzyki, damy się ponieść sile rytmu na zajęciach bębniarskich, by na koniec wspólnie pojazzować.

Pomiędzy zajęciami pokazy muzyczne, filmowe, sceniczne, wystawa fotografii „Szlakiem Krakowskiego Street Artu” – słowem moc atrakcji, dzięki którym ten dzień na długo będzie zapamiętany.

Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych organizowany jest corocznie od 2008.roku przez Fundację ARTica w różnych miejscach na terenie Małopolski i okolic. Do tej pory projekt realizowany był w Krakowie, Bielsku-Białej, Zabierzowie, w Bolechowicach i w Tarnowie – o pozostałych edycjach możecie poczytać w dziale PROJEKTY

W sumie artyści wykonali kilkanaście murali na ścianach budynków użyteczności publicznych ( centra kultury, ośrodki sportowe, dworzec kolejowy, szkoły, a w Tarnowie Hala Sportowo-Widowiskowa przy ul. Gumniskiej ), oraz przeprowadzili kilkaset godzin warsztatów, podczas których rozwijają się artystyczne talenty młodych ludzi.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas i miejsce na warsztatach, gdyż ilość uczestników na niektórych zajęciach jest ograniczona.

Zapisy: sekretpm@umt.tarnow.pl

Więcej na stronie Festiwalu na Facebooku https://www.facebook.com/events/788540474593545/

oraz na www.facebook.com/FundacjaARTica

Zapraszamy też na stronę współorganizatora: www.pm.tarnow.pl